HOME EXTRALIGA I LIGA LIGA OLDBOY FUTSALIMA ZAPOWIEDZI REGULAMIN
FOTO TYPER DRUKI TURNIEJE KOMENTARZE ARCHIWUM KONTAKT
ZAPOWIEDZI SPOTKAŃ W LIMANOWSKIEJ LIDZE FUTSALU - sezon 2016/2017

XII TYDZIEŃ
01-03.02.2017

FB Wojtas coraz bliżej obrony tytułu. W walce o podium liczy się Bank Spółdzielczy, Tischner, Domex i jeszcze beniaminek No Name.
W I Lidze Markam może powoli odbierać gratulacje za awans do Extraligi. Pasjonująco zapowiada się walka o drugie miejsce premiowane awansem - Elektrical, Ekonom i Kamex - to pretendenci do awansu. Czas pokaże kto zakończy ligę najbardziej zadowolony.

I LIGA -

EKONOM - LIMANOVIA INDECO- mój typ: 2  ( w 1 rundzie -  6:3)
Ekonom niestety przegrał bardzo ważny mecz z Elektricalem i w walce o Extraligę bardzo utrudnił sobie sytuację. Z kolei Limanovia Indeco zagrała dobry mecz z OSK i ku zaskoczeniu większości odniosła zwycięstwo. Grające na luzie Indeco może pójść za ciosem i będzie trudnym rywalem dla mającego aspirację do powrotu do Extraligi Ekonoma. Wydaje mi się iż obecna forma przemawia bardziej za graczami Indeco dlatego też stawiam na ich wygraną.

OSK PIWOWARCZYK - MAXI KEBAB  - mój typ: 1 (w 1 rundzie - 8:0)
Po raczej niespodziewanej porażce z Indeco szanse awansu OSK do Extraligi są coraz mniejsze. W najbliższym spotkaniu są zdecydowanym faworytem i nawet remis byłby tutaj niespodzianką. Na pewno Maxi Kebab po wzmocnieniach prezentuje się o wiele lepiej , ale na OSK to będzie trochę za mało.

MARKAM KASINKA MAŁA - ELEKTRICAL  - mój typ: 1 (w I rundzie - 7:3)
Mimo tego iż Markam przyjeżdża ostatnio w skromnym osobowo składzie radzi sobie z kolejnymi przeciwnikami znakomicie. Także i w tej najbliższej potyczce z Elektricalem jest zdecydowanym faworytem. Inny wynik niż zwycięstwo Markamu byłby sensacją. Elektrical startuje do tego meczu z pozycji wicelidera i gdyby udało im się zdobyć choć 1 pkt to szanse na ich awans wzrosłoby jeszcze bardziej.

TISCHNER II - KAMEX TRZETRZEWINA - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 3:6)
Tischner II walczy nadal o pierwsze punkty, ale w tym najbliższym meczu będzie o to bardzo trudno. Kamex po wygranej  z Maxi Kebab jest blisko pozycji nr 2 w tabeli i po prostu takie mecze jak ten najbliższy musi po prostu wygrać. Pewnie tak się stanie, bo w przypadku remisu zawodnicy z Trzetrzewiny raczej wypadliby z walki o Extraligę.


EXTRALIGA :


FB WOJTAS - TISCHNER -  mój typ 2
(w 1 rundzie - 2:0)
W końcu trzeba kiedyś przegrać! Czy to stanie się tym razem? Zobaczymy! Lider zagra z walczącym o podium Tischnerem i może mieć ciężki orzech do zgryzienia. Jak na razie raczej niespodziewanie najwięcej kłopotów Wojtasom przysporzył beniaminek No Name. Czy Tischner zagra podobnie jak nasi weterani? Liczę na to bardzo bowiem końcówka Ligi byłaby o wiele ciekawsza. Stawiam na ciekawy i zacięty pojedynek i... zwycięstwo Tischnera.

BANK SPÓŁDZIELCZY - JACKÓWKA - mój typ: 1 
(w 1 rundzie - 5:1)
Gra Banku coraz bardziej przypada mi do gustu. Nie odpuszczają i walczą jak nigdy. Ich planem minimum na ten sezon było zapewne powtórzenie ubiegłorocznego wyniku (przyp. 3 miejsce) i są na dobrej drodze, aby ten plan wykonać. Z kolei Jackówka przegrała w ostatniej kolejce ważny mecz z GM Meble i musi uważać, aby za moment nie zamykać tabeli. Stawiam na pewne zwycięstwo Banku.

NO NAME - DOMEX - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 3:5)
Bardzo ciekawa para i także bardzo ważny mecz. Jeśli Domex wygra to spotkania ( ja tak uważam)  to będzie blisko podium, ale na mistrzostwo szans większych już nie mają. Z kolei No Name przy zwycięstwie włączy się do walki o 3 miejsce. Mimo wszystko więcej atutów po stronie Domexu, ale łatwo im nie będzie. Dla No Name ten pierwszy sezon w Extralidze należy do udanych. Znakomity mecz z FB Wojtas , kilka wyrównanych spotkań i kilka zwycięstw. W tym roku chyba nie uda się wskoczyć na podium, ale może za rok?

LIGA OLDBOY:


GOL / PROINSTAL / GWARANT - TRANSBLACH - mój typ:2  (w 1 rundzie -  2:2)
GPG pogodził się już chyba z sytuacją w tabeli i po ostatnich porażkach nawet 5 miejsce na koniec rozgrywek może być sprawą bardzo trudną.  Teraz stają do meczu z Transblachem, który jeszcze nie odpuszcza walki w obronie tytułu. Każdy inny wynik niż zwycięstwo ekipy J. Gaika byłby sensacją. Transblach jednak musi być bardzo skupiony bowiem GPG w pierwszej rundzie z nimi zremisował. Ja mimo wszystko niespodzianek szukałbym w innych spotkaniach Ligi Oldboy.

JACKÓWKA - PERFECT BLACH -   mój typ: 1 (w 1 rundzie - 4:2)
Jackówka w kiepskich humorach upuszczała halę sportową po meczu z Emiterem, a mogło być całkiem inaczej. Zabrakło trochę spokoju w końcówce i szansa na walkę nawet o mistrzostwo raczej już uciekła. Teraz zagrają z Perfect Blach i jeśli chcą wr ocić do gry o podium muszą wygrać. Tak też się stanie, bo więcej pozytywów po stronie Jackówki. Perfect Blach gra w tym sezonie niezłe spotkania, ale brakuje sił w końcówkach. Gdyby w drugich połowach bardziej skupili się na defensywie zapewne ilość zdobytych punktów przez ten zespół w obecnej chwili byłaby o wiele większa. Zagrali solidne spotkanie z Elektricalem, ale znów trochę zabrakło.

DOMEX - EMITER   - mój typ: 2   (w 1 rundzie - 0:4)
W tym meczu faworytem zdecydowanym jest walczący o mistrzostwo Emiter. Po ciężkim meczu wygrali w końcówce z Jackówką i nadal wywierają presję na FB Wojtas. Domex z kolei trochę rozkojarzony zagrał z Transblachem, a do tego doszło chyba zbyt indywidualne podejście do gry niektórych zawodników. Jeśli to zmienią to Emiter może mieć kłopoty ze zdobyciem kompletu punktów. Ja stawiam na zwycięstwo Emitera.

ELEKTRICAL - FB WOJTAS - mój typ: X   (w 1 rundzie -  3:1)
Elektrical w ostatniej kolejce minimalnie pokonał Perfect Blach i jeśli chcą myśleć choćby o remisie muszą zmienić grę zwłaszcza w defensywie. Spory osłabieniem tej formacji jest brak Ł. Bukowca i P.Pięty (wracaj do zdrowia!), ale może wreszcie wyjdzie im znowu mecz jak w pierwszej rundzie. FB Wojtas musi uważać, bo tuż za nimi Emiter. Ekipa J. Wojtasa coraz bliżej upragnionego zwycięstwa w Lidze, ale z każdym meczem będzie ciążyła nad nimi presja. Czy sobie z tym poradzą?
 

XI TYDZIEŃ
25-27.01.2017

Za nami kolejny tydzień rywalizacji i nadal  nic nie jest wyjaśnione. Co do awansu do Extraligi to praktycznie tylko Markam powoli może witać się z Extraligą. Podobnie FB Wojtas w Extralidze jest bardzo blisko obrony tytułu, ale musi uważać żeby nie stracić przewagi nad konkurentami. Arcyciekawa sytuacja w Lidze Oldboy (jak nigdy). W walce o mistrzostwo liczy się aż 5 drużyn.

I LIGA -

MARKAM KASINKA MAŁA - TISCHNER II  - mój typ: 1  ( w 1 rundzie - 15:3 )
Praktycznie 100% pewniakiem Markam i trudno sobie wyobrazić żeby miało być inaczej. Tischner II słabe mecze przeplata z niezłymi, ale na Markam to pewnie będzie zdecydowanie za mało. Przewiduję pewne zwycięstwo ekipy Adriana Cebuli.

ELEKTRICAL - EKONOM  - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 4:3)
To na pewno mecz kolejki w I Lidze. Jeśli Ekonom odniesie zwycięstwo będzie coraz bliżej powrotu do Extraligi. Zespół T. Sebastjańskiego do każdego meczu podchodzi skoncentrowany, a zespołowa gra tego teamu jest bardzo widoczna. Elektrical ostatnie spotkania może zaliczyć do bardzo udanych i jeśli w tym najważniejszym meczu II rundy odniesie zwycięstwo będzie w bardzo dobrej sytuacji , aby wskoczyć nawet na drugie miejsce premiowane awansem do Extraligi. Zapewne będzie bardzo ciekawie.

LIMANOVIA INDECO - OSK PIWOWARCZYK  - mój typ: X (w I rundzie - 4:5)
Po porażce z Kamexem młodym zawodnikom Indeco pozostaje najprawdopodobniej gra co najwyżej o 5 miejsce w I Lidze. Kilka niezłych spotkań rozegranych przez ten zespół to zdecydowanie za mało, aby już w pierwszym futsalowym sezonie bić się o Extraligę. Dla OSK sprawa jest prosta. Takie mecze jak ten najbliższy muszą po prostu wygrać. Coś mi się wydaje , że w tym spotkaniu może dojść do niespodzianki i postawię na remis.

MAXI KEBAB - KAMEX - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 5:5)
To pamiętna para z I rundy. Znakomity mecz Maxi Kebab i niespodzianka czyli remis, a mogło być nawet lepiej. Od tego właśnie spotkania jeszcze w starym roku zaczęły się kłopoty Kamexu. Jeśli zawodnicy Kamexu przyjadą w mocnym składzie to będą pewniakiem w tym meczu, ale o tym dowiemy się we środę. Ja mimo wszystko stawiam trochę zaskakująco, bo na zwycięstwo Maxi Kebab. Wzmocnienia w składzie dodały sił pozostałym zawodnikom i gra MK wygląda z meczu na mecz coraz lepiej.


EXTRALIGA :


DOMEX - FB WOJTAS -  mój typ 2
(w 1 rundzie - 3:6)
Jeśli Domexowi uda się skompletować najmocniejszy na obecną chwilę skład, a FB Wojtas wystąpi bez J. Piwowarczyka, który napędza grę lidera to może być to emocjonujący pojedynek. Domex zagra na pewno bez pauzującego M.Kurka (kartki) i nie jest to dobra wiadomość dla fanów tego zespołu. Ja jednak postawię na lidera, który przy zwycięstwie będzie już o krok od obrony mistrzostwa.

JACKÓWKA - GM MEBLE  mój typ: 2 
(w 1 rundzie - 5:3)
Gra GM Meble jest coraz lepsza i wydaje mi się, że w tym spotkaniu mogą pokusić się o pierwsze zwycięstwo w Extralidze. Jeśli to jednak team P. Tokarza zgarnie komplet punktów to spadek GM do I Ligi będzie coraz bliższy. Zapewne będzie to mecz walki , bo jedno i drudzy wiedzą o jaką stawkę zagrają.

TISCHNER - BANK SPÓŁDZIELCZY LIMANOWA - mój typ: X (w 1 rundzie - 2:2)
Najbardziej chyba wyrównana para w tej najbliższej kolejce Extraligi. Ciężko cokolwiek wyrokować i jeśli któraś z drużyn wygra , to na pewno będzie to minimalne zwycięstwo. Stawka tego meczu spora, bo oba zespoły walczą w tym sezonie o podium. Ja postawię na remis, bo w Tischnerze dobra gra defensywna, a w Banku Paweł Grucel.

LIGA OLDBOY:


TRANSBLACH - DOMEX - mój typ:1 (w 1 rundzie - 4:2 )
Czy Transblach podniesie się po niespodziewanej porażce z Jackówką? Zobaczymy! Na papierze wygląda , że to Mistrzowie 2015/2016 zdobędą  komplet punktów, ale wszystko to zweryfikuje parkiet. Domex bardzo solidnie prezentuje się w ostatnich meczach i jeśli zagra tak zdecydowanie jak z Elektricalem czy FB Wojtas to możemy być świadkami kolejnej dużej niespodzianki. W przypadku przegranej Transblach będzie miał już tylko matematyczne szanse na obronę tytułu.

EMITER - JACKÓWKA -   mój typ: 2 (w 1 rundzie - 6:3)
Ciągle tasuje się czołówka Ligi Oldboy, a Emiter nadal w czubie. Czy tak będzie i po tej najbliższej kolejce? Przewiduję walkę o każdy metr parkietu i wielkie, ale na pewno czysto sportowe emocje. Jackówka zagrała w ostatniej kolejce chyba najlepszy mecz ( a raczej połowę) w tym sezonie i jeśli teraz od samego początku będą skoncentrowani i uważni w defensywie Emiter może mieć kłopot choćby ze zdobyciem jednego punktu. Zobaczymy jak będzie , ale ja tym razem obstawiam zwycięstwo podbudowanej Jackówki i rewanż za porażkę w I rundzie.

PERFECT BLACH - ELEKTRICAL    - mój typ: 2   (w 1 rundzie - 1:5)
To para w której nietrudno wskazać faworyta, ale Perfect Blach już w kilku spotkaniach sprawiał sporo kłopotów rywalom. Czy tak będzie i tym razem? Elektrical jeśli chce nadal marzyć o podium mecz ten musi wygrać. Remis bardzo utrudniłby im sytuację. Stawiam na team Darka Mrożka.

FB WOJTAS - GOL/PROINSTAL/GWARANT - mój typ: 1   (w 1 rundzie - 7:0 )
W grudniu, świetnym dla GPG postawiłbym na wielką batalię i remis, ale po ostatnich spotkaniach tej ekipy ich szanse na wygraną  z walczącym o najwyższe cele w tym sezonie FB Wojtas są dużo mniejsze. No chyba, że znowu GPG skupi się wyłącznie na grze i powalczy jak np. z Transblachem. FB Wojtas liczy w tym sezonie na dublet (wygraną w Extralidze i Lidze Oldboy) i są na dobrej drodze. Wygrana w tym spotkaniu dałaby im już prawie pewne podium, ale to dla nich chyba za mało. Zobaczymy jak będzie i liczę panowie wyłącznie na sportową walkę. Niech wygra lepszy!
 

X TYDZIEŃ
18-20.01.2017

Przed nami kolejne spotkanie z Extraligą i I Ligą  oraz Ligą Oldboy (tradycyjnie w piątek). Jesteśmy już za półmetkiem , a sytuacja praktycznie we wszystkich ligach bardzo bardzo ciekawa.

I LIGA -

OSK PIWOWARCZYK - ELEKTRICAL  - mój typ:2  ( w 1 rundzie - 4:4)
W I rundzie Elektrical "rzutem na taśmę" uratował remis, a jak będzie teraz. Oba zespoły potrzebują punktów i nie będą zapewne myśleć o remisie, bo nic im to nie da. A zawsze jak spotkania są o pełną pulę na parkiecie będzie bardzo ciekawie. Mimo niezłych ostatnich spotkań w wykonaniu OSK ja tym razem postawię na młodzież z Elektricalu. Szybkość i lepsze wyszkolenie techniczne będzie po ich stronie i jeśli będą pamiętać przy tym o defensywie to mogą pokusić się o wygraną. OSK to przede wszystkim skonsolidowany skład i większe zgranie, ale ja więcej atutów widzę w ekipie Elektricalu, który z meczu na mecz gra coraz lepiej.

KAMEX TRZETRZEWINA - LIMANOVIA INDECO - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 6:2)
Trudno wyrokować jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, bowiem Kamex przyzwyczaił nas już do zmian w składzie. Teraz też nic na ten temat nie wiadomo. Awans, po porażce w bardzo ważnym meczu z Ekonomem oddala się na dobre i teraz  gra w Extralidze nie będzie zależała tylko od ich wyników. Indeco także ubiegły tydzień na wielkim minusie (porażka z Maxi Kebab), ale dysponują pewnym składem i rezerwowymi , a to może być istotne w tym meczu.

EKONOM - MARKAM KASINKA MAŁA  - mój typ: 2 (w I rundzie - 4:9)
Markam ostatnio gra spokojniej , ale nadal skutecznie. Trochę chyba zbyt ofensywnie, bo traci więcej bramek niż na początku sezonu, ale jak się ma solidną zaliczkę punktową to można sobie pozwolić na fajerwerki. Tym razem zagrają z wiceliderem - Ekonomem, który sygnalizuje zwyżkę formy. To jednak na Markam zbyt mało i zapewne Markam doliczy sobie kolejne 3pkt. z czego najbardziej zapewne ucieszą się konkurenci Ekonoma do awansu. Ale może się mylę?

TISCHNER II - MAXI KEBAB - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 1:3)
Mimo sporych zmian w składzie Tischner II nadal bez punktów. Teraz zagrają po raz drugi z coraz lepiej grającym Maxi Kebab i także nie będzie im łatwo o pierwszą zdobycz punktową. Maxi Kebab po sensacyjnym zwycięstwie nad Indeco zapewne będzie chciał kontynuować ten marsz po punkty. Ja stawiam na Maxi Kebab, ale liczę bardzo na walkę Tichnera II od pierwszej do ostatniej minuty.

EXTRALIGA :
FB Wojtas ponownie na parkiecie. Czy No Name urwie im wreszcie punkty?

GM MEBLE - TISCHNER- mój typ X
(w 1 rundzie - 4:6)
Ostatni weekend w wykonaniu GM Meble był najlepszym w ich tegorocznym futsalowym sezonie. Świetna gra w Turnieju Charytatywnym to jednak co innego niż gra w Extralidze. Czy podtrzymają dobrą formę i powalczą jak równy z równym z Tischnerem. Zobaczymy. Tischner ma zdecydowanie inne cele. Po prostu musi wygrać ten mecz jeśli myśli o podium. Strata choćby punktu w tym spotkaniu może być naprawdę bardzo kosztowna. Stawiam na remis.

BANK SPÓŁDZIELCZY - DOMEX  mój typ: 2 
(w 1 rundzie - 3:2)
Z tygodnia na tydzień w Extralidze robi się ciekawie i przed nami pojedynek pretendentów do podium. Domex z kłopotami w składzie  wygrał jednak ostatnio z GM Meble, ale teraz poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej. Bank, który rok temu po raz pierwszy w historii zawędrował na najniższy stopień podium będzie chciał w obecnie trwającym sezonie co najmniej powtórzyć ten wynik. Jeśli tak,  to mecz z Domexem muszą zakończyć zwycięstwem. Ja postawię na Domex i ich skuteczny rewanż.

FB WOJTAS - NO NAME mój typ: 1
(w 1 rundzie - 5:0)
Jak spisze się No Name w potyczce z liderem? Łatwo nie będzie i remis  ekipa Waldka Opioły zapewne wzięłaby w ciemno. FB Wojtas kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i nic nie wskazuje na to, by po kolejnym meczu miałoby być inaczej. Stawiam na dobry mecz i pewną wygraną FB Wojtas

LIGA OLDBOY:
Po zwycięstwach Jackówki i Transblachu Liga Oldboy już dawno nie była tak ciekawa, tylko proszę o większy szacunek do rywali na parkiecie. Ale zaczynajmy!

GOL/PROINSTAL/GWARANT - ELEKTRICAL - mój typ: 2 (w 1 rundzie - 1:3)
Po ostatnich porażkach obu ekip ten mecz to ostatnia szansa na włączenie się do walki o podium. Przegrany będzie miał już naprawdę bardzo trudno, by nadrobić punktowe straty do rywali. Stawiam na Elektrical pod warunkiem, że zameldują się w pełnym składzie. GPG  ma ciężki styczeń bowiem za tydzień Emiter, a później Jackówka, a tam będzie o  wiele ciężej na powiększenie dorobku punktowego. Zapowiada się na wyrównaną rywalizację, ale ja stawiam na Elektrical.

EMITER - PERFECT BLACH -   mój typ: 1
(w 1 rundzie - 3:2)
Emiter praktycznie przegrał wygrany mecz z Transblachem i bardzo skomplikował sobie sytuację w tabeli. Mógł być nawet samodzielnym liderem. Ale cóż. Było, minęło i czas przygotować się do kolejnego spotkania. Teraz na ich drodze czeka niewygodny rywal, czyli Perfect Blach. W pierwszej rundzie minimalne zwycięstwo Emitera, ale mimo iż PBlach zagrał bardzo skutecznie z GPG, w tym spotkaniu faworytem będzie ekipa Jacka Biedy.

DOMEX - FB WOJTAS   - mój typ: 2   (w 1 rundzie - 1:2)
Domexowi zawsze dobrze grało się z FB Wojtas. Gdyby teraz urwali punkty ekipa Janka Wojtasa to byłaby to kolejna wielka niespodzianka. Stawiam na podrażniony po porażce z Jackówką team Wojtasa, ale myślę, że i Domex zagra jeden ze swoich najlepszych meczy w tym sezonie. A wtedy byłoby to świetne widowisko.

JACKÓWKA   - TRANSBLACH- mój typ: 1   (w 1 rundzie - 3:4)
Jackówka i Transblach ubiegły tydzień zaliczą do bardzo udanych. Zwycięstwa obu ekip  przywróciły im nadzieję na dobry wynik w tym sezonie. To walka dwóch najstarszych ekip w Lidze Oldboy, która zawsze wzbudzała spore zainteresowanie wśród kibiców. Postawię na ekipę Jackówki, bo jakoś bardziej przemawia do mnie ich gra w ostatnich kilku meczach. Jeśli Jackówka wygra będziemy mieć niesamowite emocje do ostatniej pewnie kolejki. Na ile im jednak pozwoli Transblach przekonamy się w najbliższy piątek
 

VIII TYDZIEŃ
04-06.01.2017

Po świątecznej przerwie na parkiet wracają extraligowcy i pierwszoligowcy, którzy w tym tygodniu zagrają ostatnią kolejkę I rundy. Pierwszą kolejkę II rundy zagrają Oldboye.

I LIGA -

LIMANOVIA INDECO - TISCHNER II - mój typ:1
Ostatnio Indeco w formie, więc i tym razem nie powinni mieć problemów z powiększeniem swojego dorobku. Zagrają z Tischnerem II i są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Tischner II w tym roku gra o wiele lepiej niż w ubiegłym, ale to wciąż za mało by wygrywać. Zobaczymy czy teraz pokuszą się o niespodziankę?

OSK PIWOWARCZYK - EKONOM - mój typ: 1
Spotkanie dwóch ekip, które w tym sezonie mają chęć zajęcia miejsc premiowanych awansem do Extraligi. Więcej szans daję bardziej doświadczonej ekipie OSK, która po wygranej nad Kamexem nie może pozwolić sobie na stratę choćby punktu. Po drugiej stronie Ekonom, który także ograł Kamex i będzie zapewne chciał kontynuować dobrą passę. Stawiam jednak na doświadczenie i większe zgranie w drużynie OSK.

MAXI KEBAB - ELEKTRICAL - mój typ: 2
Elektrical w ostatniej kolejce przegrał raczej niespodziewanie z ekipą Indeco i jego szanse na awans do Extraligi są coraz mniejsze. Z kolei Maxi Kebab po remisie z Kamexem trochę spuścił z tonu. W związku z tym więcej pozytywów mimo wszystko dostrzegam w składzie Elektricalu, który zapewne już do przerwy będzie chciał zapewnić sobie bezpieczną przewagę bramkową.

KAMEX TRZETRZEWINA - MARKAM KASINKA MAŁA - mój typ: 2
Po pierwszych spotkaniach tegorocznej I Ligi większość obserwatorów nie mogła doczekać się potyczki pomiędzy faworytami I Ligi. Jednak wyniki zweryfikowały szybko te przewidywania i Kamex staje przed bardzo trudnym zadaniem. Gdyby wygrali do tej pory wszystko to nawet porażka niewiele by zmieniła, a tak trzeba będzie wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pojawić się przede wszystkim w najsilniejszym składzie. Markam idzie jak burza i pewnie za 2-3 kolejki będzie już można gratulować im awansu do Extraligi. Także i w tym pojedynku zawodnicy Adriana Cebuli są faworytem.

EXTRALIGA :
Ostatnia kolejka to pary wg miejsc zajętych w ub. sezonie. Odpoczywa jedynie Tischner, któremu oby ta przerwa dobrze zrobiła, bo w ostatnich 2 spotkaniach raczej nie zachwycili.

GM MEBLE - NO NAME - mój typ 1
GM Meble nie może sie odnaleźć w tym sezonie. Brakuje koncentracji i chyba jednak lepszej atmosfery w zespole. Jeśli odbudują się psychicznie to mogą być groźni dla każdego. To już najwyższa pora na zwycięstwo , bo rywale uciekają. Z kolei No Name prezentuje się gronie młodzieży bardzo dobrze. Wygrana z Bankiem , świetna gra z Tischnerem i ostatnio wysoka wygrana nad Jackówką. Myślę, że i w tym pojedynku zagrają skutecznie i strzelą kilka bramek, ale o tą jedną więcej zdobędzie  ekipa GM. Czy mam rację? Zobaczymy już we środę.

JACKÓWKA - DOMEX  mój typ: 2
Ten mecz pozwoli najprawdopodobniej wziąć Domexowi większy oddech, bo po niemrawym początku sezonu zaczynają grać coraz lepiej. Także i w tym meczu są zdecydowanym faworytem i nie wyobrażam sobie, by mieli stracić punkty z Jackówką.  Ekipa P. Tokarza przegrała przed świętami ważny mecz z No Name i teraz każdy nawet najmniejszy punkt przez nich zdobyty będzie na wagę złota. Jednak chyba nie w tym meczu.

BANK SPÓŁDZIELCZY - FB WOJTAS - mój typ: X
Wobec nieobecności Embruku (wicemistrza 2015/2016)  w tym starciu spotykają się pierwsza i trzecia ekipa ub. sezonu. Faworytem jest FB Wojtas, ale Bank Spółdzielczy jest niewygodnym rywalem prawie dla każdego. Jeśli uwierzą w siebie mogą właśnie Bankowcy w tym meczu postarać się o niespodziankę. Czy będą w stanie zminimalizować ofensywne poczynania J. Piwowarczyka i kolegów? Zobaczymy. Stawiam na małą niespodziankę w postaci remisu.

LIGA OLDBOY: przełożona
 

VII  TYDZIEŃ
30.12. 2016

W tym tygodniu zaplanowano jedynie spotkania ostatniej kolejki I rundy Ligi Oldboy.
 

LIGA OLDBOY:
Od kilku tygodni Liga Oldboy stała się najbardziej nieprzewidywalną. Kto tym razem nas zaskoczy?

DOMEX - PERFECT BLACH- mój typ: 2
Mecz drużyn, które w obecnym sezonie jeszcze nie wygrały. Ten początek sezonu należy do bardzo nieudanych w wykonaniu Domexu. To już najwyższa pora, żeby to zmienić. Z kolei Perfect Blach gra bardzo przyzwoicie, ale to za mało , by zdobyć choćby punkt. Może tym razem? Stawiam na wyrównane spotkanie, ale o tą jedną bramkę lepszy będzie wg mnie Perfect Blach.

ELEKTRICAL - EMITER mój typ: 2
W ostatniej kolejce oba "elektryczne" teamy bardzo zawiodły swoich kibiców. Elektrical przegrał  mecz z Transblachem już w pierwszych 5 minutach. Na nic zdał się zryw w drugiej połowie. Ale i tak sytuacja Elektricalu w tabeli jest całkiem dobra. Byłaby wyśmienita, gdyby mecz z Emiterem ułożył się po myśli podopiecznych Darka Mrożka. Natomiast Emiter przegrał wygrany mecz i z sytuacji kiedy na koniec I rundy mógł mieć znakomitą sytuację nawet w kwestii zdobycia Mistrzostwa znalazł się w miejscu gdzie strata kolejnych punktów może wypchnąć ich z podium . Mimo kiepskiej II połowy z GPG postawię jednak na Emiter, który prezentuje chyba bardziej wyrównaną formę.

GOL-PROINSTAL-GWARANT  -  JACKÓWKA  - mój typ: 2
Cudowna druga połowa w wykonaniu GPG i victoria nad Emiterem jeszcze długo pozostanie w pamięci tych, którzy oglądali ten mecz. Teraz czas na kolejne ciężkie spotkanie. Na drodze GPG staje Jackówka, która w ostatniej kolejce zagrała "na czysto" w obronie i strzeliła aż 5 bramek. Mimo wielu pozytywów w ekipie GPG stawiam na zwycięstwo Jackówki, która w tym roku chciałaby nawiązać do lat świetności kiedy zdobywała Mistrzostwo Ligi Oldboy.

FB WOJTAS - TRANSBLACH - mój typ: 2
Transblach po świetnym występie przeciwko Elektricalowi wraca już chyba na właściwe tory. Teraz spotyka się z wicemistrzem ubiegłego sezonu i łatwo nie będzie. Z kolei FB Wojtas nie może wrócić do równowagi po zaskakującej raczej porażce z Elektricalem i nawet ostatnia wygrana z Perfect Blach nie była tak przekonywująca jakby się można było spodziewać. Postawię na techniczną piłkę i zespołową grę, czyli na zwycięstwo Transblachu.

Już w piątek moje typy zweryfikuje parkiet, więc zapraszam wyjątkowo na godz. 19.00 - ostatnia kolejka I rundy Ligi Oldboy.

 

VI  TYDZIEŃ
21-23.12. 2016

Przed nami spotkania VI rundy we wszystkich ligach.


I LIGA -

TISCHNER II - OSK PIWOWARCZYK - mój typ:2
Mimo tego iż ekipa Tischnera II w tym sezonie prezentuje się lepiej niż w poprzednim, także i w tym spotkaniu będzie miała minimalne szanse na pierwsze punkty, bowiem  spotka się z OSK Piwowarczyk. OSK po świetnym spotkaniu z Kamexem będzie chciało jeszcze bardziej podreperować swój dorobek punktowy i szansa na to jest bardzo duża. Jeśli się myśli o Extralidze to takie mecze z obowiązku należy wygrywać. Wg mnie tak się stanie.

ELEKTRICAL - LIMANOVIA INDECO - mój typ: 1
Spotkanie najmłodszych ekip I Ligi zapowiada się bardzo ciekawie. Więcej szans daję Elektricalowi, pod warunkiem że zagrają o wiele uważniej w obronie. Zresztą podobny problem mają zawodnicy Limanovia Indeco. Elektrical zapewne liczy na potknięcia zespołów, które są wyżej w tabeli, a wtedy będą mogli włączyć się do walki o awans do Extraligi. Limanovia Indeco debiutuje w LLF i zapewne pozycja na koniec sezonu w okolicy czwartego miejsca byłaby dla nich świetnym wynikiem. Na razie  postawię jednak na zwycięstwo bardziej doświadczonego Elektricalu.

EKONOM - KAMEX TRZETRZEWINA - mój typ: X
Ekonom po ostatnich zwycięstwach powoli pnie się w tabeli i zapewne po cichu liczy na powrót do Extraligi. Sprawa walki jest jeszcze otwarta, strata do rywali niezbyt duża i  w przypadku zwycięstwa nad Kamexem będzie to bardzo możliwe. Kamex łapie zadyszkę i jeśli się szybko nie pozbiera to może mieć problem z zajęciem przynajmniej drugiego miejsca na koniec sezonu, a zapewne taki miał plan minimum przed początkiem rozgrywek. Będziemy świadkami bardzo wyrównanego spotkania, więc  postawię na remis.

MARKAM KASINKA MAŁA - MAXI KEBAB - mój typ: 1
Pięć meczy, 5 zwycięstw i spora przewaga nad rywalami. To oczywiście wynik zdecydowanego kandydata do zwycięstwa w I Lidze czyli Markamu. Bardzo silny i wyrównany skład. Wysoka kultura gry i profesjonalne zachowanie. Markam także i w tym meczu jest zdecydowanym faworytem i zapewne wzbogaci się o kolejne 3 pkt. Czy w tym sezonie ktoś choćby zremisuje z Markamem? Po tym co do tej pory oglądaliśmy , o takie rozstrzygnięcie będzie niezmiernie trudno.

EXTRALIGA :
Ostatnia kolejka przebiegła zgodnie z planem, czyli faworyci wygrali i w czołówce nie zaszły większe zmiany. Może w tej rundzie wydarzy się wreszcie coś niespodziewanego. Zobaczymy!

FB WOJTAS - GM MEBLE - mój typ 1
FB Wojtas będzie zdecydowanym faworytem w tej potyczce, wszak potyka się z ostatnim zespołem w tabeli. Inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo FB byłby wielką sensacją. GM Meble po awansie do Extraligi na razie "ma pod górkę", ale może zdobyte doświadczenie w tych pierwszych spotkaniach zaprocentuje właśnie w meczu z FB Wojtas? To byłaby wielka sprawa. Na pewno jest to możliwe bo indywidualne umiejętności graczy GM są duże. Trzeba jednak zagrać bardziej zespołowo z większą wiarą w końcowy sukces. Mimo wszystko stawiam na FB Wojtas i pewną wygraną.

DOMEX - TISCHNER  mój typ: 2
Ten mecz zapowiada się na najbardziej wyrównany w tej kolejce Extraligi. Domex wraca po tygodniowej pauzie i jeśli chce się włączyć do walki o podium to ten mecz musi rozstrzygnąć na swoją korzyść. Łatwo nie będzie bowiem Tischner w tym sezonie mierzy o wiele wyżej niż w poprzednich latach i może być Domexowi niebywale trudno. Tischner zapewne liczył na spokojne i pewne zwycięstwo z No Name, a wszyscy widzieli jak było im trudno. Teraz mobilizacja i koncentracja musi być u nich od pierwszej minuty, a wtedy mogą podopieczni Ł. Bukowca wzbogacić się o bardzo cenne 3pkt. To takie spotkanie praktycznie o 6 pkt, bowiem Domex to ekipa, która wg speców powinna ulokować się na podium. Ja stawiam na TischnerA i minimalne zwycięstwo nad Domexem.

NO NAME - JACKÓWKA - mój typ: 1
Podobny mecz jak poprzedni i podobna sytuacja. Oba zespoły na pewno przed sezonem nie mierzyły w podium, ale wygrany z tej pary będzie na pewno bliższy utrzymania się w Extralidze. No Name wraz z Tischnerem stworzyli świetne widowisko i gdyby zagrali skuteczniej mogli pokusić się nawet o wygraną. Teraz przeciwnik na pewno łatwiejszy, ale z drugiej strony nieobliczalny. Ekipa P. Tokarza może powalczyć nawet o komplet punktów, ale nie mogą pozwolić sobie na błędy w defensywie co niestety w tym roku  przydarza się im zbyt często. Stawiam na bardziej zgraną ekipę No Name i ich zwycięstwo.

LIGA OLDBOY:
Sensacja goniła sensację w V kolejce. A jak będzie w kolejnej?

TRANSBLACH - ELEKTRICAL- mój typ: X
W ostatniej kolejce stawiałem na zwycięstwo Transblachu , a wszyscy widzieli jak ciężko było im wywalczyć remis z GPG. Teraz zagrają z wiceliderem - Elektricalem i jeśli ekipa J. Gaika nie wzniesie się na wyżyny swoich możliwości to mogą mieć kolejny problem. Elektrical w glorii zwycięstwa nad FB Wojtas będą zapewne chcieli iść za ciosem. W przypadku zwycięstwa  "elektrycznych" święta team D. Mrożka może nawet spędzić na fotelu lidera. Ja postawię tak trochę ostrożnie , czyli na remis.

JACKÓWKA - DOMEX mój typ: 1
Jackówka wreszcie zdobyła komplet punktów w potyczce z PBlach, ale nie był to jakiś specjalnie frapujący mecz w ich wykonaniu. Teraz zagrają z Domexem i jeśli chcą włączyć się do walki o podium to z obowiązku muszą ten mecz wygrać. Domex zapewne nie tak wyobrażał sobie początek sezonu i jak na razie na plus mogą zaliczyć mecz z 1 kolejki, kiedy to zremisowali z GPG. Czy ten mecz będzie przebudzeniem Domexu? Zobaczymy! Ja jednak postawię na Jackówkę, która ma naprawdę więcej do stracenia, patrząc na sytuację w tabeli.

PERFECT BLACH - FB WOJTAS  - mój typ: 2
Perfect Blach gra w tym roku naprawdę dobrze, ale poziom ligi jest tak wyrównany, że najmniejszy błąd kosztuje bardzo dużo. W kilku spotkaniach zaczynali znakomicie, a przegrywali. Teraz też będzie im niezmiernie trudno zdobyć przynajmniej 1 pkt , bo zagrają z bardzo podrażnioną ekipą FB Wojtas. Team J. Wojtasa po porażce z Elektricalem zrobił miejsce na pozycji lidera Emiterowi i zapewne będzie chciał bardzo szybko powrócić na to 1 miejsce. Warunek - muszą wygrać z PBlach i liczyć na straty punktów przez Emitera i Elektrical. Stawiam na zwycięstwo FB Wojtas.

EMITER - GOL/PROINSTAL/GWARANT - mój typ: X
Jakże ciekawa para na koniec VI kolejki. Oba zespoły na wielki plus w ostatniej kolejce, więc zobaczymy kto święta spędzi w lepszym humorze. Emiter zaskakująco dobrze spisuje się w tym sezonie.  Dużym plusem jest gra M.Musiała w ich bramce, który świetnie rozgrywa akcje Emitera. Do tego dochodzi jeszcze mocna i wyrównana oraz bardzo zgrana reszta drużyny, więc tak do końca ich postawa nie jest jakąś sensacją. Gol/Proinstal/Gwarant w osłabionym składzie zagrał rewelacyjnie z Transblachem i gdyby teraz urwali punkty Emiterowi w Lidze Oldboy byłoby jeszcze bardziej ciekawie. W związku z tym , że oba zespoły ostatnio na fali stawiam na podział punktów w tym spotkaniu.

 

V  TYDZIEŃ
14-16.12. 2016

Przed nami spotkania V rundy we wszystkich ligach.


I LIGA -

ELEKTRICAL - TISCHNER II - mój typ:1
Elektrical nie miał zbyt wiele do powiedzenia w spotkaniu z Markamem, ale teraz przeciwnik o wiele łatwiejszy i strata jakiegokolwiek punktu przez ambitnych Elektricalowców byłaby niespodzianką. Tischner II zagrał chyba swój najlepszy mecz z Kamexem i gdyby odrobinę lepsza była ich gra w defensywie to mogli pokusić się o niespodziankę. Jakość gry tego zespołu wzrosła na pewno, ale na Elektrical to będzie pewnie za mało.

LIMANOVIA INDECO - MARKAM KASINKA MAŁA - mój typ: 2
L-Indeco przegrała w IV kolejce ważny mecz z Ekonomem, a teraz będzie jeszcze trudniej, bowiem zagrają ze zdecydowanym faworytem do awansu, czyli Markamem. Sensacji raczej nie będzie i przewiduję pewne zwycięstwo Markamu, u którego próżno by szukać słabych ogniw.

MAXI KEBAB - EKONOM - mój typ: 2
Po ważnym zwycięstwie nad Limanovią Indeco ,  Ekonom będzie chciał pokusić się o kolejną wygraną. Zagrają z Maxi Kebab i na pewno są zdecydowanym faworytem tej potyczki. Maxi Kebab jeśli wystąpi w optymalnym składzie to może stworzyć znów ciekawe widowisko, ale  o powiększenie dorobku punktowego będzie ciężko. Ja postawię na bardzo zespołowo prezentującą się drużynę czyli Ekonom.

KAMEX TRZETRZEWINA - OSK PIWOWARCZYK - mój typ: X
Na koniec chyba najbardziej wyrównana para i chyba najważniejszy mecz  pierwszej części sezonu. Kamex, który dociera na swe spotkania w ostatniej chwili i w bardzo okrojonym składzie zagra z nieobliczalnym OSK. Trudno wskazać faworyta, ale przewiduję iż będzie to niezwykle zacięte i ciekawe spotkanie. Jeśli ekipie OSK uda się powstrzymać ofensywny duet Zawiślan-Tokarz to mogą pokusić się nawet o wygraną, a wtedy sytuacja w tabeli zrobi się nam bardzo ciekawa. Pytanie tylko, czy Kamex im na to pozwoli. Stawiam na remis, ale jeżeli Kamex przyjedzie w szerszym składzie to on będzie faworytem.

EXTRALIGA :
Tym razem pauzuje Domex, który bezproblemowo pokonał ostatnio No Name. Mamy trzy pary, w których mamy praktycznie trzech pewniaków. Czy ktoś postara się więc o niespodziankę?

TISCHNER - NO NAME - mój typ 1
Po przegranym bardzo ważnym meczu z FB Wojtas, Tischner ma świetną okazję na poprawienie sobie humorów bowiem zagra z No Name, czyli z najstarszą ekipą w Extralidze. Przewiduję bardzo ofensywną grę Tischnera i kilkubramkową przewagę już po pierwszej połowie. No Name na kolejne punkty będzie musiał pewnie poczekać do kolejnego tygodnia, bo w tym meczu choćby o remis będzie im bardzo trudno.

JACKÓWKA - FB WOJTAS mój typ: 2
Bardzo podobna para jak poprzednia. Faworyt - FB Wojtas i raczej nic na to niew skazuje żeby Jackówka coś namieszała w tym meczu. Siła ofensywy i znakomita gra w defensywie po stronie FB Wojtas jest tak duża, że pewnie zakończą ten mecz z czystym kontem w obronie i powiększą swój dorobek punktowy o kolejne 3 punkty. Jackówka mimo zwycięstwa nad GM Meble prezentuje bardzo nierówną grę, ale w tym sezonie ma chyba największe szanse na utrzymanie się w gronie Extraligowców. W tym spotkaniu nie będą mieli zapewne wielu okazji na zdobycie bramki, ale może to właśnie to spotkanie będzie niespodzianką. Zobaczymy.

GM MEBLE - BANK SPÓŁDZIELCZY LIMANOWA - mój typ: 2
Nie jest łatwo w Extralidze. Tyle na pewno może powiedzieć jak na razie sympatyczna ekipa GM Meble. Walczą o pierwsze punkty i także w tym meczu może być z tym ciężko. Bank prezentuje się ostatnio coraz solidniej i prawdę mówiąc o "wpadce" z No Name już chyba zapomnieli. Są faworytem tego spotkania i muszą je wygrać, bowiem za tydzień pauza , a na koniec roku i I rundy potyczka z FB Wojtas.

LIGA OLDBOY:
A może Elektrical jako pierwszy ogra  FB Wojtas?!

GOL/PROINSTAL/GWARANT - TRANSBLACH - mój typ: 2
Transblach prezentuje się coraz lepiej i także w tym meczu będzie faworytem, bowiem GPG ostatnio w dołku. Wysoka porażka oraz kartki w meczu z liderem na pewno nie pomagają. Będzie im niezmiernie trudno choćby o remis, chyba że zaczną grać bardziej zespołowo, a przecież pokazali już w ub. latach że to potrafią. Raczej nie wróżę tu niespodzianki i stawiam na pewne zwycięstwo Transblachu.

JACKÓWKA - PERFECT BLACH mój typ: 1
Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Jackówki nie wzbogaciły tego zespołu choćby o 1 punkt. Fakt, że rywale mocni, ale przed sezonem wielu widziało Jackówkę co najmniej na 3 miejscu. Jak na razie po dwóch porażkach Jackówka traci kontakt z czołówką i takie spotkania jak to najbliższe musi wygrać, aby podreperować swój dorobek. Perfect Blach wszystkie mecze rozgrywa tak samo - idealny początek, a wynik jak zwykle. Minimalne porażki bolą, ale cenię ten zespół za walkę do ostatniego gwizdka. Stawiam na przekonywujące zwycięstwo Jackówki.

DOMEX - EMITER - mój typ: 2
Rok temu zastanawiałbym się czy nie typować remisu, ale ten sezon stoi pod znakiem niesamowitej zwyżki formy w wykonaniu Emitera. Także i w tym spotkaniu są faworytem i wg mnie zainkasują komplet 3 punktów. Domexowi coś brakuje w grze. Są akcje, jest niezła gra w obronie, ale nie ma już tego błysku i przede wszystkim szczęścia w grze. Może tym razem?!

ELEKTRICAL - FB WOJTAS - mój typ: 2
Na koniec V kolejki mecz lidera z wiceliderem. Ktoś z tej dwójki straci punkty z czego ucieszą się rywale (Transblach, Emiter). Więcej szans daję bardzo zespołowo grającej drużynie FB Wojtas, ale za łatwo im nie będzie. Elektrical jak na razie może być zadowolony z wyników w tym sezonie i gdyby w tym mecz ugrali choćby punkt będą mieli na pewno jeszcze lepsze humory.

 

IV  TYDZIEŃ
07-09.12. 2016

Pierwsza grudniowa kolejka w Limanowskiej Lidze Futsalu zapowiada się bardzo ciekawie

I LIGA -
Trzecia kolejka przyniosła nam jedną dużą niespodziankę. Zobaczymy jak będzie w kolejnej.

EKONOM - LIMANOVIA INDECO - mój typ:2
Wg mnie oba zespoły spisują się jak na razie poniżej oczekiwań. Słabo w obronie , bez przekonania w ataku. Przed sezonem wydawało mi się, że oba teamy mogą dołączyć do zespołów, które nadawać będą ton w I Lidze. Póki co tak nie jest. Ta najbliższa kolejka to może być taki mecz na przełamanie dla jednych i drugich. Ja stawiam na minimalne zwycięstwo Limanovii Indeco.

OSK PIWOWARCZYK - MAXI KEBAB - mój typ: 1
Co prawda stawiam na OSK, ale z o wiele większą ostrożnością upatruję w nich faworyta tej rywalizacji. Maxi Kebab w III kolejce grali jak z nut i jeśli teraz ich forma będzie podobna możemy być świadkami naprawdę frapującego widowiska. OSK już wie, iż przeciwnika nie należy lekceważyć i jeśli chce myśleć o awansie do Extraligi takie spotkania musi po prostu wygrać.

MARKAM KASINKA MAŁA - ELEKTRICAL - mój typ: 1
Doświadczenie kontra młodość. Faworyt i to zdecydowany - Markam. Panowie z Markamu to główny kandydat do gry w Extralidze w przyszłym sezonie. Piękne akcje, zrozumienie, świetna defensywa i P.Kaczor w ataku, a tak prawdę mówiąc to nie tylko on. Gdyby Elektricalowi udało się zremisować to taki wynik uważałbym za sporą sensację. Jednak to chyba nie ten czas. Więcej atutów po stronie Markamu i to oni zdobędą 3pkt w tym meczu.

TISCHNER II - KAMEX TRZETRZEWINA - mój typ: 2
Po ostatniej wpadce z Maxi Kebab, Kamex będzie chciał zapewne odzyskać wigor i skuteczność w meczu z Tischnerem. Są na pewno faworytem i to zdecydowanym tego spotkania, ale podobnie było w zeszłym tygodniu, a wszyscy widzieli jak się to skończyło. Tischner II z tygodnia na tydzień będzie bardziej zgrany i może teraz to on pokusi się o niespodziankę. Ja jednak postawię na bardziej ogranych i doświadczonych futsalowców z Kamexu.

EXTRALIGA :
Mecz kolejki to na pewno starcie FB Wojtas z Tischnerem.

FB WOJTAS - TISCHNER- mój typ 2x
Mega Hit . Mega starcie. Wg mnie chyba dwie ekipy, między którymi rozstrzygnie się sprawa mistrzostwa w tym sezonie. Obie w swoich składach mają doświadczonych zawodników, którzy wiedzą doskonale co należy robić na parkiecie. Wojtas  wygrał ostatni mecz z Domexem będąc drużyną lepszą, ale wg mnie nie o trzy bramki. Słyną ze skuteczności i z gry do końcowej syreny dlatego Tischner musi już w zalążku próbować powstrzymywać podopiecznych J. Wojtasa. Dla większości faworytem będzie FB Wojtas, ale wg mnie to Tischner ugra coś więcej. Znakomita defensywa, młodość w ataku. W tym spotkaniu szczegóły mogą zadecydować o wygranej. Jak będzie przekonamy się o 19.20 we środę.

BANK SPÓŁDZIELCZY LIMANOWA - JACKÓWKA  - mój typ: 1
Bank ostro postawił się w ostatnim meczu  Tischnerowi i dlatego wśród nich upatruję kandydata do zdobycia 3 pkt w najbliższym spotkaniu. Zagrali bardziej zespołowo, bez niepotrzebnych fauli i nerwowości i to wystarczyło do remisu. Jackówka natomiast zaskoczyła mnie na plus w rywalizacji z GM Meble. Każdy sezon zaczynają niemrawo, ale ten ostatni mecz to już było coś. Ładne , składne akcje, skuteczność i zrozumienie. Za ostatni mecz brawa, ale wg mnie poprzeczka powędruje teraz zdecydowanie w górę. Remis ekipy
P. Tokarza to byłoby już coś.

NO NAME - DOMEX - mój typ: 2
Mimo sympatii do moich starszych kolegów raczej w rywalizacji z Domexem będą mieli niewiele do powiedzenia. Słabo No Name zagrali w meczu z Wojtasem i teraz czas pokazać czego nauczyli się przez te ostatnie lata, a potrafią sporo bo przecież awans do Extraligi wywalczyli bez większych problemów. Szybkość, zdecydowanie i większe indywidualne umiejętności techniczne będą jednak po stronie Domexu, który podrażniony dwoma kolejnymi porażkami musi ten mecz wygrać i wg mnie tak się stanie.

LIGA OLDBOY:
Kto poskromi FB Wojtas?! Ciasno w czołówce i bardzo dobrze. Oby jak najdłużej tak było to będzzie bardzo ciekawie.

TRANSBLACH - DOMEX - mój typ: 1
Transblach wreszcie zagrał tak , jak na to większość liczyła i co prawda szczęśliwie, ale jednak pokonał mocną Jackówkę. Rany po porażce z Emiterem już się zagoiły i czas teraz ruszyć do przodu. Będą faworytem w potyczce z Domexem i powinni powiększyć swój dorobek punktowy. Z drugiej strony Domex to walczaki i z roku na rok , jak widać są coraz groźniejsi dla najlepszych. W tym sezonie, w porównaniu do poprzedniego brakuje im jednak szczęścia. Świetna pierwsza połowa z liderem (FB Wojtas), ale niestety porażka. Podobnie w dobrym spotkaniu z Elektricalem. Może więc teraz?!  Zobaczymy!

EMITER - JACKÓWKA - mój typ: X1
Wspaniały pojedynek w  wykonaniu Emitera z Transblachem wszyscy pamiętają. Z drugiej strony co prawda zwycięski mecz z Perfect Blach, ale jednak bez fajerwerków. Teraz po drugiej stronie Jackówka i żartów nie będzie. Ekipa Jackówki, która zawiedziona schodziła z parkietu po porażce z Transblachem teraz będzie chciała wygrać w przekonywującym stylu. Czy im się to uda z nieobliczalnymi "elektrycznymi"? Na pewno wiele będzie się działo. Ja postawię mimo wszystko na remis ze wskazaniem na Emiter. Dlaczego? Sam nie wiem, ale gra Emitera bardzo przypada mi do gustu i może w tym sezonie, po wielu latach znów staną na podium Ligi Oldboy.

PERFECT BLACH - ELEKTRICAL - mój typ: 2
Mocną stroną Perfect Blach jest w tym sezonie pierwsza połowa. Jeśli i w tym meczu będzie podobnie i nie zabraknie im wigoru w drugiej części to mogą pokusić się o niespodziankę i zdobyć pierwsze punkty. Zapewne i z remisu byliby zadowoleni. Elektrical, tak trochę z tyłu, cichutko się skrada do liderów i może wreszcie w tym roku się uda ugrać ten plan minimum, którym byłoby zapewne 3 miejsce. Dobry, mocny skład, ale trzeba pamiętać panowie o uważniejszej grze defensywnej, bo to na pewno jeszcze szwankuje. Strata choćby punktu przez Elektrical byłaby na pewno zaskoczeniem. Ja postawię na Elektrical, ale łatwo  nie będzie.

FB WOJTAS - GOL/PROINSTAL/GWARANT - mój typ: 2x
Osłabiona brakiem Sylwka Jantasa  ekipa GPG zagra teraz z liderem. Mobilizacja w zespole będzie na pewno duża i gdyby  GPG urwał choćby punkt Wojtasowi nasza liga byłaby bardzo , bardzo ciekawa. FB Wojtas na razie, jako jedyna ekipa nie zaznał jeszcze goryczy porażki i będzie chciał tę passę podtrzymać także i w tym meczu. Gdybym miał szukać niespodzianki w Lidze Oldboy to właśnie w tym meczu. Postawię na GPG bo coś mi się wydaje, ze GPG z FB Wojtas zagrają swój najlepszy mecz w pierwszej części sezonu.

W III kolejce we wszystkich ligach drużyną, która zasłuzyła na największy "plus" był Maxi Kebab (I Liga). Komu teraz przypadnie to miano? Zobaczymy! Zapraszam we środę na 17-tą do Ekonoma i w piątek do "Trójki" na Ligę Oldboy.

III TYDZIEŃ
30.11 - 02.12.2016

Przed nami III kolejka spotkań w Limanowskiej Lidze Futsalu.

I LIGA -
Jesteśmy juz po 2 kolejkach I Ligi i z tego co już oglądaliśmy można powiedzieć iż rywalizacja w tym sezonie będzie bardzo ciekawa. Czekają nas na pewno dwa mecze ze zdecydowanymi faworytami , ale od czego są niespodzianki.

MARKAM KASINKA MAŁA - TISCHNER II - mój typ:1
Każde inne rozwiązanie niż zwycięstwo i to zdecydowane Markamu byłoby wielką sensacją. Co do Markamu jak na razie można powiedzieć iż jest jednym z faworytów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo mocny skład, solidna bardzo defensywa i świetna gra. Z drugiej strony młodzież, której na pewno nie można odmówić ambicji, ale to w tym spotkaniu będzie chyba zbyt mało. Stawiam na pewne zwycięstwo podopiecznych Adriana Cebuli.

ELEKTRICAL - EKONOM - mój typ: 1
Elektrical rzutem na taśmę uratował 1 pkt w ostatniej kolejce z OSK, ale trzeba powiedzieć jedno - jeśli uporządkuje grę w defensywie może być groźny dla każdego. Z drugiej strony Ekonom, który za bardzo nie pograł sobie z Markamem. Wg mnie siła tego zespołu w porównaniu do ub. sezonu trochę niższa, ale i tak zapowiada się na wyrównany pojedynek. Najbardziej prawdopodobne będzie minimalne zwycięstwo Elektricalu. Parkiet i tak wszystko zweryfikuje.

LIMANOVIA INDECO - OSK PIWOWARCZYK - mój typ: 2
Indeco - jedna z najmłodszych drużyn I Ligi . Jak na razie na swoim koncie mają 3pkt, ale w ostatnim meczu nie dali rady grającemu w piątkę Kamexowi. Podobnie jak w Elektricalu sporo zastrzeżeń można mieć do gry w defensywie. Brakuje trochę dyscypliny na parkiecie, ale indywidualne umiejętności techniczne poszczególnych zawodników spore. Natomiast OSK nie może początku Ligi zaliczyć do udanych. Porażka z Markamem i teraz strata 2 punktów z Elektricalem. Zabrakło koncentracji, która teraz być już musi, bo na kolejna stratę punktów OSK nie może sobie już pozwolić. Stawiam na większe doświadczenie graczy OSK i ich zwycięstwo.

MAXI KEBAB - KAMEX TRZETRZEWINA - mój typ: 2
Mimo zwycięstwa w drugiej kolejce nie daję zbyt dużych szans nawet na remis w spotkaniu z jednym z faworytów Ligi. Kamex na razie w okrojonym składzie spisuje się bardzo dobrze i także w tym spotkaniu będzie zdecydowanym pewniakiem. Stawiam na pewne i przekonywujące zwycięstwo Kamexu.

EXTRALIGA :
Czas już na III kolejkę w Extralidze.

DOMEX - FB WOJTAS - mój typ X
1
Po bardzo ostrym spotkaniu z Bankiem Domex nie wzbogacił się nawet o punkt, ale były fragmenty kiedy dominowali na parkiecie. Jeśli przejmą inicjatywę , zagrają spokojniej i bardziej zespołowo to mają spore szanse nawet na zwycięstwo w FB Wojtas.  Jak przystało na Mistrza drużyna FB Wojtas rozpoczęła sezon od pewnego zwycięstwa nad No Name, ani przez chwilę nie oddając pola rywalowi. Teraz poprzeczka wędruję w górę i zapewne już tak łatwo nie będzie. Zapowiada się niezwykle ciekawe i zacięte spotkanie. Stawiam na remis , ze wskazaniem na Domex.

JACKÓWKA - GM MEBLE - mój typ: 2
Początek tegorocznego sezonu oba zespoły nie zaliczą na pewno do udanych. W przypadku Jackówki to nie jest niespodzianka bowiem ta drużyna w poprzednich sezonach zaczynała grać w drugiej części sezonu. GM Meble na pewno maja ambicję na zajęcie miejsc 3-4, ale trzeba zacząć zdobywać punkty. Słabych zespołów w Extralidze nie ma i łatwo zapewne nie będzie. Mimo wszystko stawiam na minimalne zwycięstwo ambitnych zawodników GM.

TISCHNER - BANK SPÓŁDZIELCZY LIMANOWA - mój typ: 1
Jak dla mnie Tischner jest na razie najładniej grającą ekipą w Extralidze. Zespół poukładany i nastawiony wyraźnie na sukces. Obok sporego doświadczenia także i młodzieńcza werwa. Mimo tego iż za nami dopiero dwie kolejki widzę ich w walce o najwyższe cele. Aby to zrealizować muszą odnosić kolejne zwycięstwa. Tym razem zagrają z Bankiem Spółdzielczym, który wydarł 3 pkt w spotkaniu z Domexem. Bank raczej niespodziewanie przegrał w I kolejce z No Name i teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota. Oby był to w ich wydaniu spokojniejszy mecz niż ten z drugiej kolejki. Jednak postawię na minimalne zwycięstwo Tischnera.

LIGA OLDBOY:
III kolejka przed nami i czy znów będziemy świadkami sensacji takiego kalibru jak potyczka Emitera z Transblachem?

GOL/PROINSTAL/GWARANT - ELEKTRICAL - mój typ: 1
G/P/G jeszcze w tym sezonie nie przegrał i raczej nie stanie się to po trzeciej kolejce. Fakt iż w pierwszej serii szczęśliwie zdobył punkt w potyczce z Domexem, ale w kolejnym spotkaniu z Perfect Blach, mimo początkowych kłopotów zdobył komplet punktów. Jeśli uważnie rozpoczną spotkanie i nie będą musieli znów odrabiać strat powinni zainkasować kolejne 3 pkt. Elektrical walczy, ale powtarza błędy z poprzedniego roku, czyli brak współpracy pomiędzy poszczególnymi formacjami. Gra na osamotnionego Piotrka Mrożka przyniosła ostatnio sukces, ale na grę z GPG to będzie trochę za mało. Będzie to na pewno wyrównany mecz, ale stawiam na wygraną  GPG.

EMITER - PERFECT BLACH - mój typ: 1
Perfect Blach w początkowej fazie spotkania tak z Transblachem , jak i z GPG prezentował się nadspodziewanie dobrze, ale im dłużej trwały te spotkania tym bardziej brakowało sił i jak na razie są bez punktu. Nie zapowiada się na to, by mieli je zdobyć w meczu z Emiterem, który już w spotkaniu z FB Wojtas (mimo porażki) prezentował się dobrze. To co Emiter zrobił z Mistrzem 2015/2016, czyli z Transblachem większość widziała. Świetna, zespołowa gra, znakomita defensywa i wspaniałe kontry. Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby ekipa ogrywająca silny Transblach miała stracić punkty z Perfect Blach. Stawiam na pewne zwycięstwo podopiecznych Jacka Biedy.

DOMEX - FB WOJTAS - mój typ: 2
Drużyna FB Wojtas nie zaznała jeszcze goryczy porażki i  zapewne podobnie będzie w kolejnym spotkaniu z ich udziałem. Ograli już Emiter oraz zremisowali w bardzo wyrównanym spotkaniu z Jackówką. Gdyby Domexowi udało się wyrwać choćby punkt to wtedy można by było mówić o niespodziance. O to jednak zawodnikom W.Piaskowego będzie niezmiernie ciężko. Ale kto wie? Zawsze Domexowi grało się dobrze z FB Wojtas i jeśli zagrają bardziej defensywnie to FB Wojtas może mieć problemy ze zdobyciem kompletu punktów. Mimo wszystko stawiam na zwycięstwo jednego z kandydatów do Mistrzostwa, czyli FB Wojtas.

JACKÓWKA - TRANSBLACH - mój typ: 1
Spotkanie odwiecznych rywali, którzy wraz z Embrukiem tworzyli kiedyś zalążki futsalu w Limanowej. Czym byłaby Liga bez tych dwóch zespołów. Kibice już ostrzą sobie pazurki na to spotkanie, bo na pewno odpowie nam na kilka zasadniczych pytań. Czy porażka Transblachu z Emiterem to tylko chwila słabości? Czy postać K.Kwaśniewskiego w Jackówce wzmocniła na tyle grę Jackówki, że to właśnie w tej ekipie należy upatrywać faworyta? Zobaczymy. Jeśli Transblach zagra tak kiepsko w defensywie i bez szarpnięć w ofensywie, jak w meczu z Emiterem to punkty powędrują na konto ekipy Z.Pucha. Z drugiej strony - czy Jackówka znów jest gotowa na pokonanie Transblachu? Hm?! Trudno na te pytania w tym momencie odpowiedzieć. Transblach to naprawdę silna ekipa, praktycznie bez słabych punktów, ale gdy w ostatnim spotkaniu widziałem 3-4 akcje Emitera i brak gry obronnej Transblachu to przecierałem oczy. Postawię na zwycięstwo Jackówki, bo bardziej przekonuje mnie jak na razie gra tego zespołu. Na pewno będzie ciekawie i to pewnie bardzo ciekawie.

 

 

II TYDZIEŃ
23-25.11.2016

Kolejny tydzień zmagań na futsalowych parkietach to pełne kolejki spotkań w I Lidze, Extralidze oraz Lidze Oldboy. Ale po kolei:

I LIGA -
Najtrudniej było zawyrokować jak wypadną drużyny grające w tej lidze w I kolejce. Sporo nowych twarzy, kilka nowych drużyn. Tak naprawdę to teraz, po meczach otwarcia sezonu  powinno już być łatwiej.

OSK PIWOWARCZYK - ELEKTRICAL - mój typ:2 (-)
Tę drugą kolejkę rozpocznie spotkanie OSK Piwowarczyk - Elektrical. Oba zespoły w ub. sezonie uplasowały się tuż za teamami awansującymi do Extraligi , więc zapowiada się ciekawe i wyrównane spotkanie. Jeśli OSK będzie w komplecie to Elektrical może mieć kłopoty. Oba zespoły tracą sporo bramek, więc i w tym spotkaniu na brak goli narzekać zapewne nie będziemy.

KAMEX TRZETRZEWINA - LIMANOVIA INDECO - mój typ: 1 (+)
Spotkanie lidera (Indeco) z Kamexem to zapewne mecz kolejki w I Lidze. Młodzież z Limanovia Indeco już na pewno w tym spotkaniu nie postrzela sobie tak jak w debiucie. Kamex to jeden z pretendentów do awansu do Extraligi i takie spotkanie jak to najbliższe z obowiązku wygrać musi. Jeżeli Indeco zdyscyplinuje grę w obronie to Kamexowi może być niezmiernie trudno zdobyć komplet punktów. Wg mnie doświadczenie na futsalowych parkietach weźmie górę i Kamex powinien zgarnąć pełną pulę.

EKONOM - MARKAM KASINKA MAŁA - mój typ: 2 (+)
Oba zespoły w kolejce otwarcia zainkasowały po 3 pkt więc trudno o ich ocenę przygotowania do sezonu. Wygrana debiutanta (Markam) z silnym OSK może być ostrzeżeniem dla otwarcie grającej młodzieży z Ekonoma. Jeżeli spotkanie w pierwszych minutach ułoży się po myśli Ekonoma, to wtedy Markam może mieć problemy. Jednak indywidualne możliwości poszczególnych zawodników Markamu to ich stawiają  w roli faworytów. Ja też tak myślę, ale parkiet wszystko zweryfikuje.

TISCHNER II - MAXI KEBAB - mój typ: 2 (+)
Mecz drużyn, które w I kolejce wysoko przegrały swoje mecze będzie zapewne emocjonujący, ze sporą ilości bramek. Jeśli Tischner II zagra jak w końcówce poprzedniego sezonu to może ugrać nawet coś więcej niż remis, ale gra w ubiegłym tygodniu pozostawiała wiele do życzenia. Maxi Kebab z tygodnia na tydzień będzie zapewne bardziej ograny i trudniejszy dla kolejnych przeciwników. W tym meczu postawię jednak na Maxi Kebab, który będzie chciał coś ugrać w swoim pierwszym futsalowym sezonie.

EXTRALIGA :
Przed nami II kolejka Extraligi z wszystkimi bardzo ciekawymi meczami.

GM MEBLE - TISCHNER - mój typ 2 (+)
Słaby początek lub za mocny rywal. Tyle można powiedzieć o debiucie w Extralidze niesłychanie ambitnej drużyny GM Meble. Po drugiej stronie boiska stanie niebywale zmobilizowany team Tischnera z bardzo mocną obroną i świetnymi graczami ofensywnymi, grającymi chwilami może zbyt indywidualnie. GM Meble będą mieli kłopoty, by osiągnąć choćby remis, ale od czego są niespodzianki. Co do Tischnera, powiem krótko - panowie czas stanąć na podium. Stawiam na pewne zwycięstwo podopiecznych Łukasza Bukowca.

BANK SPÓŁDZIELCZY LIMANOWA - DOMEX - mój typ: 2 (-)
Rewelacyjna gra, świetny skład, doskonale rozumiejąca się ekipa. Oczywiście chodzi o Domex. Bank Spółdzielczy został chyba zaskoczony przez No Name w kolejce otwarcia i teraz trzeba już będzie pokazać wszystko to co mają najlepsze. Więcej jednak atutów widzę w drużynie Domexu i wygraną Banku rozpatrywałbym w kategorii może nie sensacji, ale na pewno niespodzianki. Stawiam na zwycięstwo Domexu.

FB WOJTAS - NO NAME - mój typ: 1 (+)
Mistrz ub. sezonu rozpoczyna zmagania w Extralidze , a po drugiej stronie twarze, które juz od wielu lat grają na futsalowych parkietach. Młodość i inywidualne umiejętności, czy świetna organizacja gry? NIe będę odkrywczy jeśli powiem , że faworytem jest FB Wojtas. W końcu Mistrzowie grają z beniaminkiem. Każdy inny wynik to supersensacja.

LIGA OLDBOY:
Czas na omówienie spotkań w najdłużej grającej Lidze limanowskich oldboyów

TRANSBLACH - EMITER - mój typ:1 (-)
Transblach w pierwszym spotkaniu grał w bardzo okrojonym składzie, ale wygrał. Formą nie zachwycił, jakością gry także, ale zawodnicy J. Gaika skupili się zapewne na zainkasowaniu 3pkt z Perfect Blach i to im się udało. Teraz już nie będzie czasu na eksperymenty bowiem po drugiej stronie boiska waleczny Emiter. W pierwszym meczu Emiter długo stawiał opór pretendentom do Mistrzostwa, czyli drużynie FB Wojtas. Zabrakło konsekwencji i dyscypliny w drugiej odsłonie. Teraz zagrają z Mistrzem i trzeba będzie pokazać wszystko co najlepsze. Stawiam na minimalne zwycięstwo Transblachu.

ELEKTRICAL - DOMEX - mój typ: 1 (+)
Elektrical rozegrał bardzo dobry mecz z niesamowicie mocną w tym sezonie Jackówką i mimo porażki pozostawił po sobie drobre wrażenie. Teraz zagra z Domexem, który w pierwszej kolejce był o krok od sensacji i pokonaniu GPG. Nie udało się tydzień temu , to może teraz. Ja jednak postawię na większe zgranie i lepsze umiejętności  indywidualne graczy Elektricalu.

PERFECT BLACH - GOL-PROINSTAL-GWARANT - mój typ: 2 (+)
Mecz drużyn, które przegrały swoje pierwsze mecze. Perfect Blach przegrał z Mistrzem, ale gdyby wykorzystali swoje szanse w pierwszych minutach spotkania to moglibyśmy być świadkami dużej niespodzianki. Stało się inaczej i pierwszych punktów trzeba będzie poszukać w kolejnych spotkaniach. W tym najbliższym będzie im niesłychanie trudno, bowiem GPG będzie chciał się odegrać za remis w kolejce otwarcia z Domexem. Nie będę odkrywczy jeśli powiem iz każdy inny wynik niż zwycięstwo GPG byłby sensacją. Poczekamy, zobaczymy!

FB WOJTAS - JACKÓWKA - mój typ: 2 (-)
Spotkanie drużyn dla których zapewne plan minimum na ten sezon to podium. Kandydaci do mistrzostwa swoje pierwsze spotkania zagrali bardzo dobrze i zapowiada się na niesamowicie ciekawy mecz. O zwycięstwie mogą zadecydować niuanse, a szanse Jackówki są większe bowiem ściągnęli na ten sezon K.Kwaśniewskiego (dawniej Embruk), który juz  w pierwszym spotkaniu w duecie z Tokarzem pokazali na co ich stać. Szanse FB Wojtas upatruję w bardzo dobrze zorganizowanej defensywie i szybkich kontratakach.
W związku z tym iż gramy w tym sezonie dwie pełne rundy to pierwsze spotkanie nie ma jeszcze takiego ciśnienia. Wszystko można jeszcze nadrobić w kolejnych spotkaniach. /Przepraszam obie ekipy za brak omówienia Waszego meczu w dniu wczorajszym/.

Są ty wyłącznie moje indywidualne przemyślenia przed kolejnym tygodniem i tak prawdę mówiąc - czym byłaby piłka bez niespodzianek. Zobaczymy, kto w tym tygodniu o takową się postara.

 
 
 
ReklamowyKatalog.pl

Designed by: witollds