Patronat medialny

Patronat medialny


 
PODSUMOWANIE I RUNDY ROZGRYWEK LIMANOWSKIEJ HALOWEJ LIGI FUTSALU
i MŁODZIEŻOWEJ HALOWEJ LIGI FUTSALU
SEZONU 2011 / 2012


Zakończyła się I runda rozgrywek MHLF i LHLF. Krótko postaram się podsumować te prawie trzy miesiące spędzone na hali. Przy okazji dziękuję tym, którzy nadesłali mi swoje propozycje. Były mi bardzo pomocne.

MHLF(+16)
Po raz pierwszy udało nam się zorganizować ligę dla zawodników od 16 roku życia. Trochę głowę nadstawiam, bowiem nie wszystkim podobał się ten pomysł. Uważam jednak po tym co było do tej pory, że to był strzał w 10-tkę. Spotkania w tej lidze są bardzo zacięte i nie ma poza małymi wyjątkami zdecydowanych faworytów w poszczególnych meczach. Dzięki tej lidze odmłodniały nam także trybuny, choć naprawdę miło jest gdy widzi się na hali 60, a nawet 70-latków skrupulatnie notujących wyniki.

Faworyci:
Na zdecydowany plus ekipy przewodzące w rozgrywkach , czyli
Elgros, Transblach i jedna z młodszych ekip - Embruk. Powoli zbiera się do walki o podium drużyna Wojczy. Sporo namieszają pewnie w rundzie rewanżowej drużyny Banku, Jackówki, czy Domexu. Wystarczy zerknąć na wyniki I rundy i policzyć spotkania, które kończyły się jedno, czy dwubramkowym zwycięstwem. Walka o zwycięstwo w tej lidze potrwa zapewne do ostatniej kolejki.

Gwiazdy ligi:
W tej lidze jest tylu świetnych zawodników, że naprawdę można byłoby skompletować co najmniej 3 piątki wyśmienitych graczy. Wg mnie na wyróżnienie po I części sezonu zasługują: bramkarz
(Kępa - Embruk) oraz Zawada(Elgros). W polu widziałbym następujących zawodników: Piwowarczyk(Embruk), Kurczab (Transblach), Naściszewski(Elgros), Kulewicz(Jackówka), Kulewicz(Transblach), Król(Bank), Boczoń(Elgros), Odziomek(Domex), Łabędź(Wojcza).
Pewnie wasze typy będą odmienne od moich, ale zapewne wśród waszych "piątek" znajdzie się spora grupa z tych , których podałem.

Ocena drużyn:

Elgros - lider. Jak na lidera to w kilku spotkaniach zagrali bardzo przeciętnie i tylko dzięki sporej dozie szczęścia są jedyną ekipą bez porażki. Ale za to za spotkania z Transblachem, czy też Embrukiem należą się tej ekipie wielkie "Szóstki" - to tak po szkolnemu. To naprawdę wielka siła w MHLF!

Transblach - uważany przez wszystkich za 100% faworytów stracił przodownictwo na rzecz Elgrosu, z którym przegrał, ale trzeba powiedzieć , że akurat w tym spotkaniu był ekipą gorszą. Na pewno skończy na podium, ale czy wygra ligę? Boję się, że to zależeć będzie tylko od tego jednego spotkania z Elgrosem. Jak na razie prezentują solidną halową piłkę i wychodząc na parkiet grają na 100% możliwości, a możliwości mają spore.

Embruk - straszliwie waleczna ekipa, której mecze bardzo lubię oglądać. Zaczęli i skończyli kiepsko - zremisowali wygrany mecz z Jackówką i przegrali ostatni z Elgrosem (w tym spotkaniu zagrali do przerwy bardzo, bardzo dobrze), ale chyba wychodząc z szatni zostawili tam wiarę w końcowy sukces. Myślę, że III miejsce na koniec ligi wzięliby w ciemno. Ofensywa - Piwowarczyk, defensywa - bramkarz Kępa. Pozostali niewiele gorsi i życzę im , aby na koniec sezonu znaleźli się na podium.

Wojcza - Uff! J.Wojtas zmontował dwie ciekawe ekipy, które mieszają w obu ligach. To spore uatrakcyjnienie naszych lig. Młoda Wojcza pnie się w górę tabeli i oby na końcu nie okazało się, że wyląduje trochę wyżej niż na III miejscu. A to zapewne bardzo ucieszyłoby ambitnego właściciela obu drużyn.

Jackówka - obok fajnych spotkań  kilka zagrali katastrofalnie, a skład naprawdę mają przyzwoity. Kulewicz sam meczu nie wygra, a w obronie przydałoby się trochę więcej zaangażowania. Na pewno powalczą w II rundzie, bo  V-VI miejsce nie jest ambicją tej drużyny, a tego akurat jestem pewien.

Bank Spółdzielczy - wypisz , wymaluj Jackówka. Król rządzi i dzieli i to dzięki niemu przede wszystkim troszkę tych punktów nazdobywali. To chyba jedna ze starszych ekip w MHLF i to też trzeba docenić. W niektórych meczach na pewno zabrakło trochę szczęścia, ale jak to mawiają szczęście sprzyja lepszym. Oby druga runda była bardzie okazała jeśli chodzi o dorobek punktowy, ale jak będzie to zobaczymy, za dwa, trzy miesiące.

Domex - nie ukrywam, że sympatyzuję z tą drużyną. Fajny i waleczny team, dobrze poukładany. Czasem brakuje im chłodnej głowy, bo w kilku spotkaniach byli ekipą zdecydowanie lepszą, a schodzili z parkietu ze zwieszonymi głowami. Uważniejszej gry w obronie życzę w II rundzie, a i jeszcze jedno - panowie z ataku też czasami powinni wspomagać swoich obrońców.

Emiter - mało wiedziałem o tej ekipie przed sezonem i nadal wiem zbyt mało. Tak naprawdę to na jeden jedyny plus można zaliczyć ich wygrany mecz z Jackówką, bo jeśli chodzi o pozostałe mecze to czasami wyglądało to naprawdę fatalnie. Brak współpracy linii obrony i ataku na hali kosztuje naprawdę dużo. Może czas pograć bardziej z kontry to i bramkarz nie będzie miał tyle pracy, a punktów na pewno przybędzie.


Ogólnie - obiema rękami podpisuję się pod MHLF i cieszę się , że daliście się przekonać, a oczywiście po drugie, że zmontowaliście te młode ekipy. Podziękowania przede wszystkim dla Transblachu, Domexu, Embruku, Emitera, Jackówki i Wojczy - to wasze drugie drużyny, ale myślę że chłopaki odpłacają wam walką w każdym spotkaniu. No i jeszcze jedno - cenię kierowników tych ekip, którzy zawsze są ze swoimi młodymi partnerami podczas ich meczów. To miłe.

Najlepsze mecze:
Nie będę odkrywczy :
Transblach - Elgros, Domex - Wojcza, Embruk - Elgros

Pewnie coś dodacie od siebie w komentarzach  nie ukrywam, że bardzo na to liczę.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
LHLF(+30)
W tym roku w liczbie dwunastu zameldowali się starsi zawodnicy do kolejnych ligowych rozgrywek. Ja juz nawet nie wiem, które to sezony dla Transblachu , Embruku, Słopnic, Jackówki czy Starostwa. Cieszy na pewno też to , że jest z nami ekipa z Trzciany i to już po raz drugi. Ale czas przejść do sedna.

Faworyci:
Tutaj sytuacja jest nieco odmienna, niż w MHLF, bowiem tylko niepoprawni optymiści wierzą w to, że ktoś zdetronizuje obecnego lidera.
Transblach od ubiegłego piątku rekordzista pod względem kolejnych zwycięstw w Lidze zmierza po tytuł i jego szanse w tym momencie oceniam na 90%. Walka o pozostałe miejsca na podium rozegra się pewnie pomiędzy trójką: Embruk, Wojcza i Jackówka. I tak to właśnie widzę.

Gwiazdy Ligi:
Czas zacząć - w bramce - wiecznie młody
Kulewicz(Transblach), Pałka(Elektrical) i Wojtas(Gol/Proinstal). W polu: nie kto inny jak Gaik(Transblach), Kaleta(Wojcza), Kwaśniewski(Embruk), Gawlik(Transblach), Pazdur(Wojcza) - dla mnie najciekawsza nowa postać w naszej lidze. Obok nich wyróżnić należy jeszcze: Mąkę(Jackówka), Palacza(Domex), Mrożka(Elektrical), Kubatka(Starostwo) oraz Zarębę(Gol/Proinstal).
Dodacie pewnie jeszcze z dziesięciu innych i wcale mnie to nie zdziwi.

Ocena druzyn:

Transblach - ekipa Gwiazd, która pewnie mogłaby wystawić dwie równorzędne drużyny. Już teraz zastanawiam się kogo jeszcze zaproponuje nam Gaik w przyszłym sezonie. Gra konsekwentnie i profesjonalnie. Wykorzystuje każde najdrobniejsze potknięcie rywala i o tym radzę pamiętać wszystkim, którzy z nimi zagrają.

Embruk - niepotrzebne nerwy pod koniec I rundy, bo tak naprawdę przy takim składzie Transblachu jak w tym roku zdobycie ponownie przez Embruk tytułu Mistrza byłoby wielką sensacją (zresztą mecz z Transblachem pokazał jaki jest układ sił w Lidze). Nadal motorem jest Kwaśniewski, który dwoi się i troi, ale czasami czegoś w tej drużynie brakuje. Sam nie wiem czego, ale jedno zauważyłem ( i to nie tylko ja) - tempo gry tej ekipy spadło i to sporo w porównaniu z zeszłym rokiem. Wielka szansa na wicemistrzostwo i to chyba maks , jeśli chodzi o moją byłą drużynę.

Wojcza - waleczna, bojowa i wychodząca na parkiet z zamiarem zgarnięcia całej puli. Ciekawi gracze, którzy potrafią stworzyć bardzo dobre widowisko (czego przykładem była II połowa meczu z Transblachem). Świetny Pazdur, niewiele gorszy Kaleta, a do tego armia zaciężna ze Stolarni i cóż... Janek Wojtas może być dumny ze swojej ekipy. Walka nawet o wicemistrzostwo jak najbardziej realna.

Jackówka - taka trochę w kratkę - świetne mecze przeplata z bardzo słabymi i to jest problem tej drużyny. Nie można się też załamywać porażkami, tylko trzeba wyciągać wnioski. Znakomity sezon , chwalonego już przez mnie Mąki, uporządkowana gra w środkowej strefie i powrót na podium bardzo realny. Zdetronizowanie Transblachu nie wchodzi w rachubę , bo to nie ta Liga, ale na 2 miejsce wskoczyć można spokojnie. Ale, ale - nie należy zapominać co się dzieje za plecami. W sumie , przy tym składzie to nota 4.

Gol/Proinstal - nowa ekipa i któż tam nie gra! Jackówka, Samorządowcy, Embruk, Stolarnia, Futsal Team i wielu innych. Początek fatalny, ale i przeciwnicy z o wiele wyższej półki. Jak to ktoś mawiał nie ważne jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy i zobaczymy. W tym tygodniu dwa zaległe spotkania, które coś więcej powiedzą o tej drużynie. Mocne punkty to Wojtas i Zaręba. Pozostali też się starają, ale 5 miejsce to chyba szczyt możliwości tej armii zaciężnej.

Starostwo - zaczęło znakomicie, wręcz można powiedzieć , że fantastycznie. Później niestety przyszły ciężkie chwile i szczerze mówiąc miejsce 5-6 to chyba maksimum co będzie mogła osiągnąć ta ekipa w tym sezonie. Mocny skład z Piętą, Kubatkiem i Dziadoniem, ale z kondycją nie jest najlepiej. Zobaczymy jak dotrwają do końca, bo jak na razie jest całkiem nieźle.

Emiter - Oj. Tu już można powiedzieć, że zdecydowanie poniżej oczekiwań. Chyba największe rozczarowanie tego sezonu obok Elektricalu , jeśli chodzi o tych , którzy nadawali ton rozgrywkom w zeszłym sezonie. Był okres kilku zwycięstw z rzędu, ale był też czas kiedy przegrana goniła przegraną. Mocny i wyrównany skład, ale punktów zdecydowanie za mało. Nota - 3.

Elektrical - już nie będę przypominał ile kolejek musiało minąć żeby podopieczni D. Mrożka zdobyli komplet punktów, ale to był szok nie tylko dla drużyny, ale i dla uważnych obserwatorów, czy też graczy Ligi Typerów. Na szczęście dla ekipy grudzień był o wiele lepszy i być może Elektrical włączy się do walki o 5-6 miejsce, bo na więcej już chyba nie ma szans. Mrożek  wybudzony wreszcie z letargu strzela bramki jak na zawołanie i jak się rozpędzi na dobre to może wylądować na podium w klasyfikacji strzelców.

Gmina Słopnice - nie ukrywam, że mam wielki szacunek dla tej drużyny, bo od kiedy pojawiłem się na hali w każdym roku ta drużyna czymś mnie zaskakiwała. W tym sezonie nie idzie najlepiej, ale ma chyba najlepszy skład od kilku dobrych lat. Ciekawy i skuteczny Marcisz, Zawada jak zwykle pewny w obronie i P. Heniu , który niczego się nie boi i chwilami broni jak w transie. Na pewno na to  co prezentują w tym sezonie punktów o wiele za mało i trochę przykro. Ale może dobrze, że są rewanże , bo będzie okazja się zrewanżować tym , z którymi przegrali naprawdę minimalnie.

Domex - rewelacyjny mecz przeciwko Transblachowi, znakomity przeciwko Emiterowi, a później... No cóż w lidze, aż 11 spotkań w ciągu jednej rundy, a Domex nie potrafi jakoś na dłużej ustabilizować poziomu swojej gry. Z.Palacz sam meczu nie wygra, choć z Transblachem niewiele brakowało. Drużyna, która poprawiła jakość swojej gry w porównaniu do poprzedniego sezonu, ale miejsce w okolicach szóstego, siódmego ty chyba maksimum co można w ich przypadku ugrać. Nota - +3

Trzciana - czekała na ten mecz z FT z utęsknieniem i trochę postrzelała. Niewiele chłopcy z Trzciany mieli do powiedzenia w I rundzie, ale po transferach ta drużyna może wyglądać całkowicie inaczej. I część in minus, bo 2 remisy i 1  zwycięstwo to trochę za mało.  Nota - -3, ale wierzę, że na koniec będzie lepiej.

Futsal Team - ekipa, która nie zdobyła nawet jednego punktu. I to już nawet nie chodzi o te punkty, ale o ustawienie się do meczu pod katem gry przeciwnika. Każdy wie co znaczy ofensywnie zagrać przeciwko np. Embrukowi, Transblachowi. Jak chłopcy trochę więcej czasu poświęcą na taktykę pierwsze punkty mogą być szybciej niż się spodziewają. Szacunek za walkę i ambicję panowie! Notę wystawię na koniec sezonu i ... do walki!!!

Najlepsze (najbardziej emocjonujące mecze) :
Elektrical - Wojcza, Wojcza - Embruk, Jackówka - Embruk, Starostwo - Jackówka, Emiter - Elektrical, Embruk - Słopnice, Wojcza - Transblach.

Dwa punkty istotne pozostawię Wam drodzy zawodnicy i kibice:
1/ Sędziowie
2/ Organizacja


Zobaczymy jaka będzie ta II runda, bo w pierwszej na tyle meczy niespodzianek jak na lekarstwo.
Do zobaczenia ok. 15 kwietnia 2012r.

Ps. Przypominam iż są to wyłącznie moje opinie na poszczególne zagadnienie poparte w niewielkim procencie waszymi nadesłanymi do mnie podsumowaniami. Jeśli kogoś uraziły moje wypowiedzi to przepraszam, ale na pewno nie było to zamierzone. Chciałem oddać szczerze wszystko to czego byliśmy świadkami przez całą I rundę. Liczę bardzo na wasze wypowiedzi w komentarzach, bo to nie jest moja liga tylko "NASZA LIGA" - (choć nie wszyscy tak sądzą).
 

 

 
 
 
Designed by: witollds