Patronat medialny

RELACJE ZE SPOTKAŃ - LIMANOWSKA HALOWA LIGA FUTSALU /+30/

RELACJE z  IV kolejki spotkań /11.11.2011/

* TRANSBLACH - DOMEX (4:3)
Mimo porażki Domex juz po raz drugi w tym sezonie zostawił po sobie jak najlepsze wrażenie. Przegrana  zaledwie jedną bramką z Transblachem dobrze im wróży na przyszłość. Transblach chyba zbyt się rozluźnił po szybkim prowadzeniu i niewiele brakło, a mielibyśmy naprawdę sporą niespodziankę. Liga długa więc pewnie chłopcy z ekipy J.Gaika wychodzą z założenia, że najważniejsze na razie są punkty, a piękno zostawią sobie na później.

* EMITER - ELEKTRICAL (1:1)
Elektryczne derby , jak to derby. Sporo walki, sporo przepychania i emocje, które trzymały do ostatniego gwizdka. Z gry, lepsze wrażenie pozostawił chyba Emiter, ale za walkę do końca należą się Elektricalowi brawa. W ich wykonaniu to już drugi remis, a teraz czas już na pierwsze zwycięstwo.

* EMBRUK - GOL/PROINSTAL (5:2)
Tak jak pisałem w zapowiedziach "Spotkanie, które ma zdecydowanego faworyta". Nikt jednak nie przypuszczał, że po dwóch pierwszych akcjach T.Duszyńskiego Embruk z taką łatwością obejmie dwubramkową przewagę. Gdy tylko Gol zerwał się do walki znów został skarcony. Pierwsza odsłona pod dyktando Mistrzów 2011. W drugiej połowie zrobiło się o wiele ciekawiej i mecz był bardziej wyrównany. Brawa dla Embruku za kolejne udane spotkanie, a Gola trzeba pochwalić za walkę, ale tylko w drugiej połowie.

* WOJCZA - FUTSAL TEAM (6:1)
Bez historii i z małymi emocjami. Wojcza wygrywa, bo inaczej być nie mogło. Ale ja skupię się na FT. Brawa za ambicję i wolę walki. Chłopcy zostawiają sporo zdrowia na parkiecie i myślę, że w rundzie rewanżowej, jak dłużej ze sobą pograją mogą być już o wiele groźniejsi. Co do Wojczy - to coś tak czuję, że mogą obok Starostwa sporo w tym sezonie namieszać.

* STAROSTWO - TRZCIANA (8:3)
Jeszcze do przerwy wszystko wyglądało dość ciekawie - sporo walki, ciekawe akcje i dużo sytuacji podbramkowych. Ale po przerwie istniała na parkiecie już tylko jedna drużyna - Starostwo. Ekipa kierowana przez P.Piętę staje się coraz groźniejsza. jak im pójdzie dalej przekonamy się wkrótce. Trzciana musi się bardziej mobilizować bo za chwilę może być już za późno, żeby coś zdziałać w tym sezonie.

* JACKÓWKA - SŁOPNICE (5:1)
To była ciekawa para i taki też miał być mecz. Był, ale do przerwy, choć i tak przewaga ekipy "Siwego" nie podlegała dyskusji. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo i zasłużony powrót na fotel lidera! Brawo Jackówko! Słopnice grają dobrze, ale w tym meczu naprawdę byli słabsi. Na szczęście będzie okazja do rewanżu za kilka miesięcy.

Relacja z  III kolejki spotkań /04.11.2011/

* Embruk - Starostwo
Już kilkadzieścia sekund wystarczyło, aby gracze Embruku pokonali bramkarza Starostwa. Mecz ułożył się idealnie dla graczy Matrasa i na parkiecie do końca rządziła już tylko jedna drużyna. Świetna partia K.Kwaśniewsksiego i pierwszy jego hat trick w tym sezonie. Jak na razie dla Starostwa to była zdecydowanie za wysoka poprzeczka.

* Elektrical - Transblach
Sensacyjny poczatek, ale później już wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Transblach zagrał dobry mecz i miał przez cały czas przewagę. Elektrical na pierwsze zwycięstwo będzie musiał jeszcze trochę poczekać.
* Domex - Jackówka
Jedno z najbardziej emocjonujących spotkań tego sezonu. Do przerwy trwała wymiana ciosów i na krótką przerwę to ekipa W.Piaskowego schodziła z przewagą jednej brami. Po rozpoczeciu drugiej odsłony do wściekłych ataków rzuciła się druzyna jackówki, która w ciagu zaledwie 5 minut strzeliła aż 4 bramki, wychodząc zdecydowanie na prowadzenie. Już widać było usmiechy na twarzy podopiecznych Z.Pucha, ale wtedy piekny gol dla Domexu i... zaczęło się. Domex zdobywa jeszcze kolejne dwie bramki i doprowadza tym samym do dramatycznej końcówki. Ale te ostatnie 3 minuty należały do Jackówki, która zdobywając kolejne dwa gole doprowadziła do trzeciego już kolejnego zwycięstwa.

* Słopnice - Trzciana
Mecz o dwóch obliczach. Do przerwy bezdyskusyjna przewaga Słopnic i aż cztery zdobyte bramki. W drugiej połowie, jakby uspokojeni takim wynikiem Słopniczanie pozwolili sobie na wbicie 2 bramek. Skończyło się na zasłużonym zwycięstwie zawodników A. Lisa.

* Futsal Team - Emiter
Do przerwy męki Emitera, który podobnie jak Transblach nie mógł sforsować obrony FT. Gdy w drugiej połowie minęły kolejne 4 minuty i nadal bramki nie padały zanosiło się na sensację. Niestety dla FT odpowiednio ustawione celowniki graczy Emitera i posypały się bramki. Skończyło się na wysokim zwycięstwie graczy J. Biedy.

* Gol/Proinstal - Wojcza
szanse oceniałem pól na pół i tak też było w trakcie meczu. Do przerwy dwukrotnir na prowadzenie wychodziła druzyna Gol/Proinstal, ale to było za mało na waleczną Wojczę. W końcówce zdobywają trzy bramki i zdobywają cenne 3 pkt. Gol/Proinstal schodzi pokonany już po raz drugi, choć chwilami zaprezentował ciekawą grę.

Relacje z II kolejki spotkań /28.10.2011/

* Trzciana - Domex
Mecz zacięty, ale bez ostrych fauli. Jak pisałem w zapowiedziach - "nie ma zdecydowanego faworyta", i tak też się skończyło. Sprawiedliwy remis, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Trzciana - specialista od remisów i to tych 2:2.

* Jackówka - Elektrical
Pierwsza część spotkania bardzo wyrównana i emocjonująca, zakończyła się minimalnym prowadzeniem  podopiecznych Zdzisława Pucha. W drugiej odsłonie z minuty na minutę więcej do powiedzenia miała Jackówka i po dwóch pięknych akcjach prowadziła już trzema bramkami. Chwilowy zastój zakończył się straconą bramką, ale niestety zryw Elektricalu był naprawdę chwilowy. Już po kilkudziesięciu sekundach jeden z graczy musiał opuścić plac gry /czerwona kartka/ i grająca w przewadze Jackówka strzela kolejnego gola , a tym samym jest już praktycznie po meczu. Dobre i ciekawe widowisko, ale przewaga ekipy "Siwego" była bardzo widoczna.
* Transblach - Futsal Team
"Innego rozstrzygnięcia jakim powinno być zdecydowane zwycięstwo Transblachu nie przewiduję" - tak było w zapowiedziach, ale gdy po I części spotkania FT przegrywał jedynie jedną bramką zdziwienie wśród publiczności było ogromne. Jednak po przerwie dominacja ekipy Gaika była ogromna i skończyło się na wysokim zwycięstwie.

* Emiter - Gol/Proinstal
Emiter kończy drugi mecz tegorocznej Ligi porażką i chyba na ich szczęście będzie runda rewanżowa, bowiem po dwóch porażkach podium byłoby praktycznie już poza ich zasięgiem. Miłe złego początki i mimo prowadzenia Emiter już do przerwy minimalnie przegrywał. Po przerwie Gol/Proinstal zagrał zdecydowanie lepiej i odniósł pierwsze zwycięstwo w Lidze, a tym samym wprowadził spore zamieszanie wśród naszych typujących w LT.

* Wojcza - Embruk
No i nie był to spacerek w wykonaniu Embruku, bo Wojcza wyszła do meczu z wola walki o każdy cm parkietu. Do przerwy prowadzenie Embruku, choć sprawiedliwszym byłby chyba remis. W drugiej odsłonie "brukarze" pod dowództwem Kwasika pokazali grę z jaką można śmiało myśleć o obronie tytułu, a tego nie było jeszcze w limanowskim futsalu. Ale poczekajmy.

* Starostwo - Słopnice
Mimo braku Dziadonia Starostwo po raz drugi zaskoczyło i zainkasowało kolejny komplet punktów. Zdziwienie jest tym większe iż gracze pod dowództwem P.Pięty nie stracili jeszcze, jako jedyni bramki w tegorocznej Lidze! Brawo Starostwo!!!

Reasumując: Liga o wiele bardziej wyrównana niż w ostatnich latach, a z mojego punktu widzenia po dotychczasowych meczach widać , że ton rozgrywkom nadawać będą: Embruk, Transblach oraz Jackówka. Rycerze jesieni Starostwo niech pokaże nam coś jeszcze to i tę ekipę dopiszemy do w/w tria. In minus gra Emitera i chyba też Elektricalu. Trzeba panowie zakasać rękawy bo za chwilę będzie już za późno. Nieźle poczyna sobie Trzciana , Słopnice i  Domex, a gra ekip Gol/Proinstal i Wojcza jest nadal niewiadomą. Futsal Team pewnie jeszcze sprawi sporo kłopotów, a każde ich zwycięstwo uczyni naszą ligę jeszcze bardziej emocjonującą.

RELACJA Z I KOLEJKI - 21.10.2011

*
Skazywana przeze mnie na porażkę ekipa Starostwa wygrała jednak z Wojczą i to nie tracąc żadnej bramki. Może nie była to żadna sensacja patrząc na tegoroczny skład podopiecznych Starosty, ale typerzy głównie w tym spotkaniu tracili punkty.
* W najciekawszym spotkaniu Embruk pewnie pokonał Emiter, choć trzeba powiedzieć , że poczatek spotkania należał do "elektrycznych". J.Matras uchronił swoją drużynę od straty co najmniej 2 bramek, a że skuteczność Embrukowców widoczna była od samego początku to właśnie oni zdobyli komplet punktów. Na uwagę zasługuje tez piękna bramka zdobyta przez D.Dudkę. Czyżby Embruk obronił tytuł? Zobaczymy!
* Gol/Proinstal przegrał z Transblachem
nie mając za wiele do powiedzenia. Transblach ma w tym roku niesamowicie silny skład i jeżeli nie wygra Ligi to na pewno będzie to niespodzianka sporego kalibru. Gol/Proinstal musi jeszcze pograć kilka meczy, aby być zagrożeniem dla faworytów Ligi.
* Futsal Team - Jackówka to taki trochę szkoleniowy mecz. bezdyskusyjne i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo ekipy "Siwego". Z oceną ich formy poczekajmy jednak do spotkań z trochę bardziej wymagającymi rywalami.
* Elektrical - Trzciana 2:2. O tym meczu byłoby najlepiej jak najszybciej zapomnieć. Wszyscy się już o nim rozpisywali i to tyle w tym temacie.
* No i na koniec bardzo dobry mecz Domex - Słopnice. Brawa dla jednych i drugich. Przewagę od początku mieli Słopniczanie , ale godna podziwu była pogoń Domexu w końcówce spotkania. Mecz bardzo czysty, który się fajnie ogladało. Oby takich wiecej.

Designed by: witollds